برنامه استراتژیک

براي دريافت فايل PDF برنامه استراتژيك اينجا را كليك كنيد

تاریخچه بیمارستان

بیمارستان ایرانیان با عنوان بیمارستان تخصصی روانپزشکی، از سال ۱۳۸۱ به یاری خداوند و به ریاست جناب آقای دکتر سیروس ایزدی و با بهره مندی از توانمندی های متخصصان و کارکنان خود، مشغول به کار بوده و در راستای سیاست های کلان معاونت درمان دانشگاه ایران همواره در راستای تحقق معیارهای اعتبار بخشی کوشش کرده و می نماید و بر این اساس مفاد اعتبار بخشی را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است. در حال حاضر شاید بتوان گفت این بیمارستان در میان بیمارستان های روانپزشکی خصوصی ایران مجهز ترین بیمارستان است و دارای بخش های عمومی و خصوصی آقایان، زنان، جانبازان و اورژانس عمومی شبانه روزی می باشد.

واحدهای مهم در زمینه اعتبار بخشی شامل مدیریت و رهبری، مدیریت اجرایی، بهبود کیفیت، ایمنی و مدیریت خطا، آموزش و ارتقاء سلامت،حقوق گیرندگان خدمت، رسیدگی به شکایات، بهداشت محیط، تغذیه و رژیم درمانی، مدیریت اطلاعات سلامت و انفورماتیک و داروخانه و … می باشد.

از واحدهای دیگری که در بیمارستان خدمت رسانی می نمایندمی توان : دپارتمان روانشناختی، مددکاری اجتماعی، کاردرمانی و…… را نام برد. بنحوی که بطور خلاصه می توان گفت در حال حاضر این بیمارستان تحت عنوان بیمارستان تک تخصصی روانپزشکی درجه یک مشغول به کار می باشد.

خط مشی سازمان

بیمارستان تخصصی روانپزشکی ایرانیان تحت پوشش معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و درمانی ایران، در راستای مدیریت ارائه  خدمات درمانی در چارچوب دستورالعمل  های اعتبار بخشی و به­ منظور ارتقای کیفیت خدمات درمانی اهداف ذیل را دنبال می ­کند:

 1. خدمت رسانی، جهت ارائه بهترین خدمات درمانی، به ارباب رجوع و ذینفعان
 2. رعایت ارزش های اخلاقی – حرفه ای و دینی
 3. حفظ حقوق و کرامت انسانی
 4. مشارکت کارکنان در جهت برگزاری مستمر برنامه های آموزشی
 5. تلاش برای بالا بردن خلاقیت و نوآوری و استفاده از فناوری های نوین
 6. احترام به حقوق بیماران و خانواده های آنان طبق اصول مندرج در منشور حقوق بیمار

چشم انداز،دورنما (Vision)

بیمارستان ایرانیان بر آن است تا سال  ۱۴۰۰ با اتکال به نیروی لایزال الهی و تکیه بر رسالت و ارزش های سازمانی خود با ارائه برترین   خدمات تشخیصی درمانی و با بهره گیری از فناوری های نوین در دسترس، برترین مرکز درمانی اعصاب و روان در ایران باشد.

رسالت (Mission)

بیمارستان ایرانیان با تاکید بر ارائه بهترین مراقبت های درمانی در حیطه روانپزشکی در محیطی صمیمی و با هدف خدمت رسانی بهتر به بیماران و مراجعین محترم راه اندازی گردید.

رسالت ما، ارتقای توانمندی های علمی و عملی پرسنل و استفاده از فناوری های جدید در جهت ارائه خدمات عالی به گیرندگان خدمت و بالا بردن سطح رضایت مراجعه کنندگانی است که به این مرکز مراجعه می نمایند .

هدف کلی ( Goal)

بهبود مستمر کیفیت و ایمنی بیمار

سیاست های اصلی  بیمارستان (اهداف کلان )

 1. استقرار سیستم مدیریت خطر و ایمنی بیمار
 2. تعامل صحیح با بیماران و همراهان و جامعه
 3. تامین امکانات و ملزومات با کیفیت و فراهم سازی تسهیلات اقامت مناسب برای بیماران و مراجعین
 4. افزایش سطح رضایتمندی مراجعین
 5. به کارگیری هرچه بیشتر نیروی انسانی زبده و متخصص
 6. نظارت بر اجرای هر چه بهتر منشور حقوق بیمار
 7. مدیریت بر سیستم رسیدگی به شکایات و پیشنهادات

 

j